שקד שלישי- אדנואידים

אצל ילדים רבים מתעבה הרקמה הלימפטית אדנואדים/ שקד שלישי הממוקמת בחלק הגבוה של הגרון מאחורי האף וגורמת להם להפרעות בנשימה, לנחירות ובמקרים היותר חריפים לעצירות נשימה בלילה. במקרים רבים הילדים סובלים במקביל מנזלת מוגברת, ושקדים מוגדלים ואיכות חייהם נפגעת.

 

במהלך עבודתי כהומאופתית סייעתי למס' רב של ילדים לשפר את הבעיה באמצעות הפורמולה ההומאופתית שהותאמה להם באופן אישי ומנעה התערבות פולשנית של ניתוח להסרת אדנואדים. 


חשוב לציין כי האדנואדים מסייעים לגוף על ידי תפיסה של גורמי זיהומים בדרכי הנשימה ויש יתרון רב במניעת הניתוח. חשוב לדעת שלא כל ילד עם אדנואדים חייב בניתוח. כמו כן, הניתוח אינו מונע חזרה של השקד שלישי בעתיד.

מטופלים מספרים:

"הילדה שלי סבלה מפוליפ ונוזלים באוזניים, אנחנו בטיפול מזה שנתיים- כאשר בהתחלה הילדה הגיעה עם נחירות חזקות בלילה, הרבה נזלת, קשיים בנשימה מצד אחד ומבחינה רגשית הילדה היתה מאוד סגורה וביישנית, קשה היה לה להתחבר ועם התקפי זעם.

קבלנו מספר טיפולים שבמהלכם הנחירות בלילה נעלמו, הנשימה נעשתה יותר קלה (נמנע ניתוח) ומבחינה רגשית הילדה נפתחה מאוד- קל לה לדבר עם הסביבה וכן להתחבר לילדים אחרים, התקפי הזעם נעלמו."

- מלכה, eitandavid@gmail.com

אסף בן 3 סבל מאדנואדים עד שקיבל את הטיפול ההומאופתי:

"לטיפול הגענו בעקבות פוליפים ונוזלים באוזניים, שהתבטאו בקשיים של נשימה בעיקר בלילה, שגרם לקשיים ועייפות בעיקר במשך היום. חולשה וחוסר תיאבון. כיום כ-10 חודשים לאחר שהגענו לנועה, הילד הרבה יותר חיוני, נושם הרבה יותר טוב, הניתוח שאמור היה להתבצע בוטל עקב שיפור במצב. התיאבון השתפר מקצה לקצה- מילד שלא אכל לילד ברוך השם אכלן. הילד פעיל חזק וערני. 
בנוסף
הביטחון האישי של הילד השתנה, לילד היו פחדים, היסטריות של בכיות כאשר לא הייתי בסביבתו וכיום המצב השתפר הודות להומיאופתיה.

תודה רבה לך, נועה!

לשאלות ניתן לפנות אלי."

- אורי, uri-m@gus.co.il@gmail.com