top of page
אלרגיות

ההומאופתיה הקלאסית מטפלת בנטייה הפנימית של האדם הסובל מאלרגיה להגיב בריגוש יתר לגורמים סביבתיים מסויימים. אלרגיה היא תוצר של פעילות יתר של המערכת החיסונית. 

 

התרופות ההומיאופתיות ידועות בהצלחתן להשפיע על המערכת החיסונית עצמה ולאזנה. אנו מסוגלים לחזק את מערכת החיסון של האדם כך שיגיב טוב יותר לווירוסים וחיידקים וגם להחליש את פעולתה במצבי אלרגיה. התרופה ההומיאופתית משפיעה על המנגנון הפנימי של האדם בדרך שתעורר אותו לפעול בצורה הרמונית בהתאם לסביבתו.

קיים מגוון אינסופי כמעט של אלרגנים. אבקות פרחים, אבק בית, תרופות שונות (אנטיביוטיקה בעיקר), חלבונים, מזונות שונים שהידוע בהם הוא חלב הפרה ולמעשה כל חומר מוכר אחר הנמצא בסביבה. קיימת אלרגיה לבעלי חיים, החל מלפרווה ולשיער שלהם, ועד אלרגיה לעקיצות של דבורים שיכולה להיות מסכנת חיים אם לא מטופלת במהירות.

תופעות אלרגיות שכיחות מאד בעונות המעבר כיוון שאז כמות האלרגנים הנישאים באוויר הינה רבה במיוחד (אבקני פרחים, אבק וכד'). 

"עברו מספר חודשים והיום אני אדם שונה- לאלרגיה אין זכר, כאבי הראש ירדו לתדירות של פעם בחודש וגם אז הכאב נסבל. אך, העיקר הינו השינוי הפנימי- מאדם לחוץ וחסר מנוח, הפכתי לאדם עם שלווה ורוגע פנימי"

יעל (שם בדוי)

המשך קריאה

תהליך התפתחות האלרגיה

התהליך השכיח מתרחש כאשר האדם נחשף לגורם סביבתי שאליו הוא רגיש (אלרגן) ומערכת החיסון מזהה אותו כגורם מפריע ומייצרת נוגדנים מסוג IgE המופיעים בדם. נוגדנים אלו נצמדים לדופן תאי מאסט (mast cells) הנמצאים בכל הרקמות בגוף, בעיקר ברקמות החשופות לסביבה (דרכי הנשימה, מערכת העיכול והעור).

התקשרותו של הנוגדן גוררת הפרשה של חומרים המעוררים תגובה אלרגית ודלקתית ובינהם חומר הקרוי היסטמין. ההיסטמין גורם לתגובות האלרגיות כגון פריחה, גרד, אודם, נפיחות ונזלת.

כעשרה עד חמישה עשר אחוזים של האוכלסייה בישראל סובלים מאלרגיה. הסימנים האופייניים ביותר הם מגוון פריחות בעור מלוות בגרד, דיגדוג בלשון ובלוע, התעטשויות, נזלת, שיעול, דמעת וגירוד בעיניים, נפיחות בשפתיים, תחושה כללית רעה (כמו הצטננות), שלשול ועוד תופעות רבות.

תופעות חמורות יותר של אלרגיה כוללות קוצר נשימה, תחושת מחנק ובצקת בדרכי הנשימה. תופעות אלה, אם לא יטופלו במהירות, עלולות לסכן חיים.

המשך המלצות

"סבלתי מאלרגיה בלתי מוסברת במשך כמה שנים.

 

האלרגיה גרמה לי לדמוע ולצינון כרוני אשר הצמידו אותי לטישו ללא הפסקה. הלכתי למספר מומחים ולקחתי אין סוף תרופות, ומלבד הקלה זמנית בספטומים שום דבר לא קרה. בנוסף, סבלתי מכאבי ראש קשים כל יומיים-שלושה, שבעקבותיהם נטלתי משככי כאבים רבים.

 

לבסוף, בהמלצה של שכנה, הגעתי לנועה המדהימה.

 

הגעתי עם הרבה ספקות - האם דווקא היא תצליח במקום בו למומחים גדולים אין תשובות? 

כבר בפגישה הראשונה הרגשתי שהגעתי למקום טוב. הניסיון הרב של נועה, הידע, הסבלנות והיחס, נתנו לי תחושה טובה מהרגע הראשון. אבל, הספקות נשארו, ובעיקר התחלתי את הטיפול עם המחשבה שהמצב הנוכחי כל-כך גרוע שאין לי מה להפסיד.

 
עברו מספר חודשים והיום אני אדם שונה- לאלרגיה אין זכר, כאבי הראש ירדו לתדירות של פעם בחודש וגם אז הכאב נסבל. אך, העיקר הינו השינוי הפנימי- מאדם לחוץ וחסר מנוח, הפכתי לאדם עם שלווה ורוגע פנימי. נכון, השינוי לא היה בן רגע והשיפור היה איטי (גם בהיבט הגופני וגם בהיבט הרגשי), אבל בהסתכלות לאחור ניתן לראות את הדרך המופלאה שעברתי בזכותה של נועה.


אין מילים בפי להודות לנועה על הטיפול הנפלא ועל התוצאות המצוינות.

תודה על הכל!"

יעל (שם בדוי)

צור קשר