לחץ וחרדה

חרדה היא תחושה אנושית ורוב האנשים חשים לפרקים חרדה בחייהם. כאשר החרדה הופכת דומננטית יש תחושה של לחץ, חוסר נוחות ועצבנות כללית או התפרצות פתאומית של התקף חרדה. התקף חרדה יכול להיות מלווה בסימפטומים פיזים ממשיים והאדם חושש שמדובר במצב גופני מסוכן. קוצר נשימה, דפיקות לב, לחץ בחזה, סחרחורת, עירפול, זיעה ועילפון יכולים להיות סממנים של התקף חרדה.

בטיפול הומאופתי במרפאתי עזרתי לאנשים (וגם ילדים) שסבלו מחרדות עם הצלחה יפה. טיפלתי במקרים בהם פנו אליי אנשים מפני שהטיפול הפסיכאטרי לא נתן הקלה מספקת, ואילו הטיפול ההומאופתי שיפר משמעותית את המצב הנפשי ועזר בהפחתה משמעותית של התרופות.

הנה סיפורה של ענת, בת 39 שהגיעה בזמן חרדה בהריון שלוותה בחוסר שינה ומצב רוח מדוכדך: 

"לפני שלוש שנים עברתי 2 הפלות אחת אחרי השניה, שתיהן בשליש הראשון של ההריון. נכנסתי להריון שלישי שעבר כולו בחרדות עצומות שהתבטאו במחשבות שליליות, פחד, בכי וחששות שגם ההריון הזה לא יצליח.

תודה לאל נולד לנו ילד מקסים וכעת אני שוב בהריון. הפעם אני מטופלת אצל נועה מתחילת ההריון ברמדי מיוחד שמותאם לנשים במצבי: הריוניות עם חרדות שגורמות לחוסר שינה, פחד גדול לאבד את התינוק שגרם בהריון קודם לביקורים תכופים במוקד. הגעתי כבר לאמצע הדרך בהריון ואין להשוות את התחושות להריון הקודם. אני אופטימית, שמחה, ללא פחדים קיצוניים כמו בהריון הקודם.

אני הרבה יותר רגועה ובטוחה שזה תורם לכל המשפחה ובעיקר לעובר ברחם.

תודה רבה לנועה המקסימה על הטיפול."

במהלך ההריון של ענת היא כתבה לי בסמס (פורסם בהסכמתה): "הרופא חשש שיש בעיה מסויימת והמליץ על בדיקת מי שפיר ואין תוצאות עדיין. אני מפתיעה את עצמי בשמחת החיים שלי והאופטימיות, הייתי בטוחה שלא אתפקד ואני שמחה ומקווה לטוב".