top of page
בעיות עור

העור הוא המעטפת החיצונית המגנה עלינו. בעיות עור לא רק גורמות לסבל גופני, אלא פעמים רבות גם לתחושת מבוכה אצל המטופלים בגלל הנראות החיצונית. העור הוא האיבר הגדול ביותר שלנו והמעוצבב ביותר על ידי מערכת העצבים. מסיבה זו בעיות עור מושפעות מאוד גם ממצבו הרגשי של המטופל וגם מתנאים סביבתיים חיצוניים (אלרגנים, חום, קור, סטרס, תזונה).

הסיבות למחלות עור הן שונות ורבות הכוללות גנטיקה, תזונה לא מאוזנת, אלרגיות, מצבים הורמונליים, סיבות אוטואימוניות וכמובן מצבו הרגשי של המטופל. רוב בעיות העור מטופלות ברפואה הרגילה במשחות רפואיות, נוגדי אלרגיה וטיפולים סטרואידיים, אך במהרה הן פורצות החוצה שוב ומסרבות להיכנע לטיפול הקונבנציונלי.

מחלות עור הן למעשה ביטוי חיצוני של בעיה פנימית עמוקה יותר ועל כן הטיפול החיצוני המשחתי מאפשר הקלה בלבד ולא ריפוי. בכדי לרפא מחלת עור צריך לטפל גם בסיבות שבגינן הופיעו וכן לסייע למטופל לאזן תחושות מתח וחוסר איזון רגשי המלבות את התפרצותן וחומרתן. לדוגמא, אטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור): הגורם למחלה אינו ברור ומדובר כנראה בתגובת יתר של החולים לגירויים שונים ולמצבם הרגשי.

יבלות וירליות: היבלות נוצרות על ידי וירוס, כדי לרפא אותן לא די בלשרוף את היבלות כי הן תצמחנה מחדש. יש לחזק את מערכת החיסון ורק אז הווירוס יעלם.

הבעיות שטופלו במרפאתי הן:

  • יבלות וירליות

  • אטופיק דרמטטיס

  • אורטיקריה (סרפדת)

  • הרפס

  • פסוריזיס

  • אבססים כרוניים ואקוטים

 

במהלך השנים זכיתי לעזור למאות מטופלים להיפטר לצמיתות מבעיות העור בעזרת התאמת טיפול הומאופתי ותזונתי, המותאם באופן אישי למטופל על פי עקרונות ההומאופתיה הקלאסית והנטורופתיה.

בהומאופתיה פורמולות רבות לטיפול בבעיות עור, ניסיון קליני עצום והצלחות מרובות. בהתאם לתשאול מעמיק הסוקר את הרקע הבריאותי, התזונתי והרגשי של המטופל אני מתאימה למטופל פורמולה מדוייקת ומייעצת לתזונה שתסייע לריפוי בעיית העור.

ההצלחות יפות ואתם מוזמנים להתרשם מחלק קטן המתועד בתמונות לפני ואחרי בהמשך העמוד. אם תרצו לשמוע על הצד החיובי שבבעיות העור ולשמוע עוד על הפיתרונות האפשריים אתם מוזמנים לשוחח איתי.

"נפטרנו מהיבלות – זה פשוט נפלא!... 

היבלות הפסיקו להתפשט גם בשאר חלקי הגוף ולאחר מספר חודשים נעלמו כל היבלות ללא השארת סימנים או צלקות... שעות של הקשבה וסובלנות שמילאו את ליבנו בחום ובתקווה."

הילה

המשך קריאה

תמונות לפני ואחרי טיפולים

- עיברו עם העכבר / האצבע על התמונות על מנת לראותן -

(כל התמונות פורסמו בהסכמת המטופלים)

טיפול באטופיק דרמטיטיס

אחרי

לפני

אחרי

לפני

טיפול באטופיק דרמטיטיס בתינוק

אחרי

לפני

אחרי

לפני

תמונות נוספות

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

לפני
אחרי
לפני ואחרי - אקזמה
לפני ואחרי - אקזמה
המשך המלצות

יתרונותיו של הטיפול ההומאופתי לבעיות עור

סימפטומים שגופנו בחר להוציא על העור נראים לא טוב, אך זו למעשה בחירה הכי פחות מסוכנת לגופנו. חשוב ביותר לטפל בסיבה הפנימית העמוקה לבעיות העור ולא "לדכא" אותה. כל סימפטום אחר שיצוץ מהעלמה חיצונית של הסימפטום עשוי להופיע במערכת פנימית ומסוכנת יותר.

 

מערכת החיסון הפוגשת בפורמולה שהיא "מחלה מוחלשת זעירה" תתעורר לטפל שוב במקומות בהם פעולה זו לא צלחה לפני הגירוי ההומאופתי. בהומאופתיה יש למעלה מ-3,400 פורמולות שונות, כולן מופקות ע"י בתי מרקחת מורשים על ידי משרד הבריאות. חומרי הגלם בפורמולות לקוחים מעולם החי, הצומח וממינרלים. בתהליך הדילול הנקרא "דינמזיציה" החלק המרפא משתחרר מהחלק הגשמי של החומר, כך שההכנה הסופית היא נטולת חומר אך בעלת איכות מרפאה.  

מלח ים בהומאופתיה הוא "רמדי" (תרופה) שמיודעת לרפא מכלול גדול של מחלות ותסמינים ובינהם אקנה. כאשר אני מטפלת בבעיית עור בהומאופתיה ברשותי מאות פורמולות שמתאימות, אך עלי לבחור את זו שמתאימה גם לסימפטומים האחרים של המטופל, מצבו הרגשי ומצבו הפיזי הנלווה. הפורמולה המתבססת על מלח ים לא תעזור בכל מקרה של אקנה אלא רק כאשר היא מותאמת במדוייק למטופל בכל המישורים.

ולשאלת השאלות... כיצד יתכן ורמדי מלח הים, המכיל פחות מאפסית חומר של מלח ים, ריפא את האישה מאקנה ושיפר את מצבה הרגשי כאשר המטופלת צורכת מלח במזון באופן יומי? הנחת היסוד בהומאופתיה וניסיון של למעלה מ-250 שנה עם מליוני מטופלים לימד אותנו כי תהליך הדילול במים, "דינמזציה" פותח ומשחרר איכויות מרפאות מהחומר שאינן נחשפות במצב החומרי שלו. העוצמה הטיפולית לא נקבעת על ידי ריכוז החומר אלא על ידי מידת ההתאמה, ככל שההתאמה טובה יותר והדילול גבוה יותר הריפוי עמוק יותר.

החשיבות הגדולה שבשילוב הומאופתיה בבעיות עור: מניעה של נזק עמוק יותר

ידוע כי הרואקוטן (תרופת מרשם לטיפול באקנה חמור) מורידה את יצור החלב בבלוטה, וכן כמו לכל תרופה יש לה תופעות לוואי קשות: יובש בפה, בעיניים ובריריות, עליה ברמת השומנים בדם (בכ-25% מהמטופלים), עלייה באנזימי כבד בכ-65%, כאבי שרירים ועוד.

 

בבסיס ההבנה ההומאופתית ידוע כי סימפטום הוא ביטוי של בעיה עמוקה יותר ומעיד על חוסר איזון ברמה הפנימית של המטופל. כאשר אנו מטפלים רק בסימפטום ולא בסיבה לסימפטום, יתכן ונראה הקלה זמנית אך הסימפטום יחזור. כאשר הגוף לא חזק מספיק הסימפטום יכול להיעלם אך לצוץ שוב במקום אחר, כשהמקום האחר יכול להיות עמוק ומסוכן יותר.

הסימפטום הוא כמו ענף של עץ, טיפול בסימפטום דומה לטיפול נקודתי בענף ע"י הורדת חלק ממנו. עם זאת, הבעיה נמצאת בגזע או בשורש ולכן העץ יצמיח את החלק שהוסר שוב. לחלופין הענפים האחרים של העץ (סימפטומים אחרים של האדם) יכולים לשגשג על חשבון המקום שהתפנה.

תמונות